Eco Art

21.11.2019

Czy naprawa auta za każdym razem musi być kosztowna?

by: admin


Czy naprawa auta za każdym razem musi być kosztowna?

Naprawa auta wielokrotnie bywa droga. Koszty umieją być zwłaszcza wysokie przy zakupie oryginalnych podzespołów do luksusowych marek. Na szczęście niektóre elementy jak kompresor mercedes, miech bmw lub sprężarka audi, są dopuszczalne do zregenerowania, co o wiele obniża koszt remontu.
Naprawa kompresorów
Choć najłatwiejszy sposób naprawy uszkodzonego pojazdu to zamiana poszczególnych elementów na pionierskie, to nie jest to drobny wydatek. Nie każdy może sobie zatem na to zezwolić, właśnie dlatego dużo części samochodowych jak kompresory, są możliwe do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze parę słusznych lat. Na przykład miechy, które jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, funkcjonują na zasadzie poduszki pneumatycznej. Zatem znaczącym szczegółem takiego zawieszenia jest kompresor, nazwany także sprężarką. Kompresor pobiera powietrze z atmosfery oraz sprężając je do nawet 20 barów, daje możliwość regulacji prześwitu zawieszenia poprzez zmianę ilości atmosfery w układzie. Jest to nowoczesne oraz wyśmienite rozwiązanie w doborowych pojazdach, lecz niestety jego naprawa jest droga.
Dlaczego nie należy zwlekać z naprawą samochodu?
Opóźnianie naprawy samochodu na w następnej kolejności choćby ze względu na brak środków to bardzo zły pomysł. Nie dość, że niesprawny pojazd stanowi ryzyko dla życia i zdrowia kierującego, przechodniów oraz innych uczestników ruchu drogowego, to felerny detal przyczynia się nieraz do szybszego zużywania czy też uszkodzenia innych elementów. Ta zależność dotyczy choćby miechów, jakie bywają nieszczelne. Jeżeli usterka nie zostanie wykluczona na czas, może dojść do zupełnego zniszczenia kompresora. Gdy któryś z miechów jest uszkodzony, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zmuszony pracować cały czas, aby utrzymać należytą ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania i zatarcia. Nim wobec tego ktoś zdecyduje kierować się popsuty pojazd, powinien poprawnie przemyśleć, jakie są w stanie być tego skutki. Co poniektóre z firm przyjmują uszkodzone szczegóły do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, żeby uniknąć długiego oczekiwania na części, dają zregenerowany już element od innego takiego pojazdu.